11.06.2017 | 12:06
Autor:
Kategorie:

Zajímavé dění na poli

Mnoho zajímavého na červnovém poli mohly sledovat děti, které v rámci akce Věda na polích a ve stájích - Příběh potravin navštívily v pátek nebo v sobotu pražskou Uhříněves.
Již sedmý ročník akce pro malé i velké návštěvníky uspořádal Výzkumný ústav živočišné výroby, v. v. i., ve spolupráci se společností Selgen, a. s, Stupice a Českou zemědělskou univerzitou v Praze.

První den byl určen pro žáky základních škol, druhý den potom organizátoři přivítali širokou veřejnost. Po celou dobu se mohli návštěvníci dozvědět mnoho zajímavých informací o rostlinné i živočišné výrobě zábavnou formou. V pátek navštívilo akci více než čtyři sta dětí z 19 tříd 9 základních a dvou mateřských škol. Na políčkách v Netlukách se školáci mohli dozvědět například podrobnosti o kulturních plodinách, ochutnali bylinkové čaje nebo čerstvě upečený chléb.

Druhý den byl připraven pro širokou veřejnost. Malé návštěvníky zaujala mimo jiné tradiční poznávací soutěž, které se zúčastnilo 795 školních a předškolních dětí. Kromě nich navštívily akci další děti v doprovodu rodičů, prarodičů, přišly i maminky s kočárky, skupiny cykloturistů – celkem organizátoři přivítali více než 2400 účastníků.

 

Více si přečtete v Zemědělci

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down