20.09.2018 | 07:09
Autor:
Kategorie:

Nová vize budoucnosti zemědělství očima firmy Bayer

Společnost Bayer v rámci mezinárodní konference, která proběhla v Monheimu v Německu představila svoji vizi budoucnosti zemědělství. Řečníci potvrdili závazek společnosti k inovacím, udržitelnosti a digitálnímu rozvoji jako předpokladu udržitelného zemědělství, a to i v kontextu s potravinovým zabezpečením pro rostoucí světovou populaci.

„Zemědělci lační po inovacích, které jim pomohou k dalšímu růstu a zajistí dostatečný přístup k bezpečným, nutričně bohatým a cenově dostupným potravinám v současné době i budoucnosti,“ uvedl v rámci své prezentace Liam Condon, člen představenstva společnosti Bayer a prezident divize Crop Science. Věří, že zemědělství je klíčovou součástí řešení aktuálních výzev, jakými jsou měnící se klima či rostoucí populace.

Představitelem digitálního rozvoje je platforma pro digitální zemědělství Climate FieldView, jejíž činnost v Evropě zahájila tento měsíc firma Climate Corporation, dceřiná společnost firmy Bayer. Klimatická digitální platforma je pouze jedním příkladem inovace, kterou chce firma Bayer zemědělcům nabídnout. Vedoucí týmu výzkumu a vývoje, divize ochrany rostlin společnosti Bayer Bob Reiter zdůraznil tisíce zaměstnanců, kteří se celosvětově věnují výzkumu a vývoji, a upozornil na některé výsledky této práce plynoucí i z akvizice se společností Monsanto. Technologická inovace však musí jít ruku v ruce s inovací sociální jako předpoklad trvalé udržitelnosti.

Více informací přinese týdeník Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down