24.04.2014 | 12:04
Autor:
Kategorie:

Nová úroveň optického třídění

Optický třídicí stroj Sortex Z+ s vysokým rozlišením pozvedá optické třídění o třídu výš v oblasti bezpečnosti potravin pomocí použití InGaAs senzorů a speciálně navržených viditelných bichromatických snímačů s pokročilou PROfile technologií. To zaručuje bezpečnost produktu a přináší jednotný vzhled odstraněním cizích materiálů a produktů se změněnou barvou i při vysokém stupni kontaminace. Optický třídicí stroj Sortex Z+ získal ocenění Grand Prix Techagro 2014.

Jak uvedl Petr Doležal, Bühler Praha, s. r. o., Sortex Z+ je optický třídič, který třídí produkty podle optických vlastností materiálu. Stroj je možné použít v různých fázích zpracování produktu. Jde o flexibilní zařízení, které dovoluje dosáhnout vysoké efektivity, spolehlivosti a ziskovosti v podnikání zákazníků.

 

A na základě čeho dostal tento stroj podle Petra Doležala ocenění Grand Prix Techagro? Zejména díky flexibilitě ve výkonových parametrech, kdy dokáže zpracovávat materiál od 50 kg do 40 t za hodinu, dále efektivitě, účinnosti třídění, kdy garantují až 99,9 % čistoty. Řečník zdůraznil také použití technologie optických kamer od monochromatické přes bichromatickou až po InGaAs technologii, která přidává novou hladinu třídění, jež nemá ve světě konkurenci.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down