24.06.2016 | 12:06
Autor:
Kategorie:

Inovace a nové technologie ve Všestarech

Také letos provázelo Velký polní den společnosti SOUFFLET AGRO, a. s., slunečné počasí. Všestary u Hradce Králové jsou tradičním místem, kde se tato akce koná. V pořadí dvanáctý ročník nabídl celou řadu zajímavých informací a podnětů pro práci zemědělců a především agronomů.

Výstavní plocha sestávající z několika stovek prezentačních políček byla tradičně rozdělena na čtyři trasy. První trasa byla věnována především ozimé pšenici. Ozimá řepka, žito, ječmen, ale také kukuřice nebo slunečnice byly prezentovány na trase číslo dva. Na třetí trase se pěstitelé mohli věnovat jarnímu ječmeni. Další plodiny si návštěvníci mohli prohlédnout na čtvrté trase.

Na každé trase se jednalo o přehlídku odrůd i jednotlivé možnosti agrotechniky. Společným prvkem ale byl důraz na využívání inovací a nových technologií.

Tou největší novinkou, kterou společnost Soufflet Agro začíná nabízet českým zemědělcům, je snímkování pozemků pomocí dronu společnosti Airinov. Zabudovaná technologie je schopná analyzovat porost. V současné době se jedná o ozimou pšenici a ozimou řepku. Dron rozpoznává množství biomasy, jejich kondici a také například množství již využitého dusíku. Data se zpracovávají do mapy, který mohou využívat stroje schopné například přesného hnojení. Z dalších nových technologií se představilo setí kukuřice pod fólii, hnojení ve formě mikrogranulátu, aplikace mikroorganismů schopných vázání vzdušného dusíku nebo využívání směsí meziplodin pro zlepšení půdní struktury.

Přehlídku plodin každoročně doplnila přítomnost vystavovatelů mechanizace a zástupci spolupracujících osivářských a chemických firem.*

 

Více si můžete přečíst v některém z příštích čísel týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down