15.11.2016 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veletrh konopí a léčivých bylin již posedmé

Mezinárodní veletrh konopí a léčivých bylin Cannafest se v letošním roce uskutečnil již posedmé. Na Výstavišti v Praze-Holešovicích se představilo celkem 250 firem z 25 zemí světa.

Jak uvedl ředitel Lukáš Běhal, letošní Cannafest byl zatím největší ve své historii. „Z důvodu velkého zájmu ze strany vystavovatelů jsme se rozhodli rozšířit veletrh o jednu výstavní halu,“ přiblížil dále. Veletržní dění tak probíhalo po tři dny ve čtyřech halách s celkovou krytou výstavní plochou 12 500 m2.

Zastoupení zde nalezli přední výrobci pěstební techniky, hnojiv, šlechtitelé konopných semen, výrobci textilií i kosmetiky a mnozí další. Vedle médií zabývajících se konopnou osvětou se veletrhu zúčastnily nejrůznější instituce sdružující firmy využívající konopí jako přírodní zdroj, nebo bojující za osvětu či využití konopí v medicíně.

Veletrh dokreslovala řada doprovodných programů, kam patří i odborné konference s mezinárodní účastí. Účastníci této odborné časti se dozvěděli více o novinkách v oblasti výzkumu konopí, probíralo se i téma praktické léčby konopným výtažkem, další semináře se zabývaly využitím CBD, pěstováním, právem a legislativou u nás i ve světě.

Tradičně veletrh doprovází výstava Konopí – rostlina minulosti i budoucnosti, která formou panelové expozice podává informace o rostlině konopí a jejím historickém i současném využití.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down