08.03.2021 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Troubsku se v loňském roce snažili

Úspěšný rok z pohledu aplikovaného výzkumu má za sebou Zemědělský výzkum, spol. s r. o., který sídlí v Troubsku. Vyplývá to z tiskové zprávy společnosti. Výzkum přinesl nové odrůdy, užitné vzory nebo třeba směsi do suchých oblastí.

V ústavu vyšlechtily tři nové plodiny, které v minulém roce získaly ochranu práv. Jedná se o čičorku pestrou Korona, svazenku zvonkovitou Elizabeta a úročník bolhoj Karel. Pro zemědělskou praxi by mohl být zajímavý také užitný vzor „Závěsné zařízení ke zpracování půdy technologii strip-till v nedesikovaných meziplodinách“ a udělený patent: „Způsob a jednotka pro zpracování půdy technologií strip-till“.

Ve společnosti místo plánovaných tří užitných vzorů nakonec realizovali celkem 18, uvádí dále tisková zpráva. Místo původně plánovaných dvou certifikovaných metodik jich vydali nakonec dvanáct. V publikacích bylo místo původně plánovaných čtyř impaktových publikací vydáno jedenáct vědeckých článků v prestižních kategoriích Q1 a Q2 a čtyři v kategoriích Q3 a Q4. „V roce 2020 byly splněny všechny projektové cíle,“ shrnuje tisková zpráva s tím, že výzkumné cíle zahrnují široké spektrum výzkumných činností a pracoviště usiluje také o jejich rychlý transfer do praxe.

Další podrobnosti přinesl týdeník Zemědělec.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down