V Radovesicích již posedmé

Loňskou sklizeň s úrodou 8,8 milionu tun obilovin včetně kukuřice lze hodnotit jako úspěšnou. V rámci republiky se zpracuje asi 5,5 milionu tun ve výrobnách krmných směsí a ve mlýnec, zbytek se vyveze. Aktuální zprávy hovoří o tom, že z loňské sklizně se do 30. 4. vyvezlo asi 3,6 milionu tun, podle kontraktů se za měsíce květen a červen vyexpeduje dalších 600 tisíc tun. Republika by měla jít do žní s prázdnými sklady.

Tyto informace sdělil na 7. polním dni v Radovesicích Ing. Jan Bretšnajdr, generální ředitel AgroZZN, a. s. Odbornou polní akci v Radovesicích uspořádaly firmy AgroZN, a. s., Rakovník a Zepos a. s. Radovesice ve spolupráci s Lovochemií, a. s., Agrofertem a Osevou, a. s., Bzenec. Pro návštěvníky byla mimo jiné připravena přehlídka odrůd kukuřice, sóji a především ozimé pšenice.

Vyznat se v širokém sortimentu odrůd ozimé pšenice a pěstovat materiály žádané lze výběrem odrůd s označením Penam doporučuje. Jde o portfolio odrůd, které jsou testovány a zpracovávány mlýny a pekárnami Penam, vyznačují se vysokou kvalitou a výnosem. V současné době nese toto označení čtrnáct materiálů – Bernstein, Bohemia, Dagmar, Evina, Genius, Julie, Midas, Pannonia, Patras, RGT Rebell, RGT Reform, Tobak, Turandot a Viriato. Kandidáty na příští rok na tento post s názvem Penam doporučuje kandidát jsou odrůdy Balitus, Judita, NS Ilina a Rivero. Všechny tyto odrůdy doplněné o další novinky byly zařazeny v Radovesicích do komentovaných demonstračních pokusů.*

Další informace přinese týdeník Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *