20.04.2017 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Německu letos odhadují lehce podprůměrný výnos obilnin

Podle aktuálního odhadu se v Německu očekává sotva průměrná úroda obilovin.

Uvádí to v tiskové zprávě Deutscher Raiffeisenverband (DRV). Podle odhadu DRV by sklizeň obilnin v Německu měla letos dosáhnout 46,7 mil. t., což je pokles oproti pětiletému průměru, který dosáhl 47,8 mil. t. Byl by to ale lepší výsledek než v nepříznivém minulém roce, němečtí zemědělci sklidili jen 45,3 mil. t.
Svaz konstatuje, že se porosty obilnin v minulých týdnech díky mírnému počasí vyvíjely dobře. Náskok vegetace je oproti dlouholeté střední hodnotě zhruba jeden týden, na jihozápadě Německa ještě více. Aby obilniny dosáhly svého plného výnosového potenciálu, jsou především na jihu a západě země potřeba dostatečné srážky. Sklizeň pšenice by měla podle odhadu dosáhnout 25,3 mil. t., což je více než loni, kdy se sklidilo 24,6 mil. t. U ječmene se počítá s 10,9 mil. t, tedy obdobně, jako v minulém roce. U žita se počítá se sklizní 3 mil. t.
Setí jařin, s výjimkou kukuřice, již v Německu ukončili. Vzhledem k nárůstu osevní plochy u jarního ječmene o 4,6 % a mírně vyšším výnosům v minulém roce (+2,8 %) se vychází z toho, že celková sklizeň bude oproti minulému roku vyšší o 7,4 % a dosáhne 1,9 mil. t. U kukuřice se počítá s velkým nárůstem výnosu na úrovni dvaceti procent, očekávání vychází z velkého nárůstu ploch.

Deutscher Raiffeisenverband  je sdružení, které zastupuje zájmy podniků v zemědělství a potravinářství. Podle informací, které o sobě poskytuje, má 2186 členů, kteří zaměstnávají 82 000 pracovníků a dosáhli obratu 58,8 mld. eur. Odhady sklizně vydává průběžně a upravuje je podle aktuálního vývoje.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down