13.01.2017 | 02:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Uvádějí odrůdu řepky nové skupiny

Letos v lednu společnost Bayer zaregistrovala novou odrůdu ozimé řepky INV1066. Podle zástupce společnosti Ing. Romana Sýkory se jedná o odrůdu z nové skupiny označované jako In Vigor. Hovořil o tom na konferenci Bayer Expert Forum v Senohrabech.

Dodal, že odrůdy tohoto typu mají mít dynamický růst, vysoký obsah oleje, kvalitní zdravotní stav, vyšší výnos, regeneraci, široké seťové okno, rozvinutý kořenový systém a možnost využít nižší výsev. Ing. Sýkora konstatoval, že v roce 2016 se odrůda INV1066 výnosově v pokusech České zemědělské univerzity umístila na osmém místě ze čtyřiceti. Citoval také výsledky Ústředního kontrolního ústavu zemědělského, podle kterých INV1066 byla nejolejnatější z testovaných odrůd (ÚKZÚZ hodnotí ve výsledcích registračních zkoušek obsah oleje v semeni jako velmi vysoký). Společnost Bayer uvádí na trh také loni registrovanou ozimou řepku Silver.
Ing. Tomáš Novák ze společnosti Bayer připomněl, že jejich společnost koupila Monsanto, a to za částku 66 mld. dolarů. Důvodem je v podstatě očekávání nárůstu objemu zemědělského trhu. Jak doplnil, po spojení obou firem dosáhne celkový roční obrat společnosti (v zemědělské oblasti) výše 23 mld. dolarů, čímž se dostane na první pozici mezi agrochemickými společnostmi. Následovat budou ChemChina AG (koupila Syngentu), DuPont + Dow, a dále BASF. Zároveň se očekává, že společnost bude do výzkumu a vývoje investovat 2,5 mld. eur a zaměstnávat v této oblasti 10 000 lidí. Proces spojování by měl být uzavřen zhruba ke konci roku 2017.
Na semináři se dále hovořilo o vhodném způsobu aplikace přípravků společnosti Bayer, chorobách hlavních plodin, ale také o ochranných vzdálenostech při použití pesticidů.*

Další podrobnosti si přečtete v některém z dalších čísel týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down