Univerzitní tramvaj se jmenuje Mendelka

Mendelka se jmenuje tramvaj, která brázdí Brno v zelených barvách Mendelovy univerzity v Brně. Jméno vybrali studenti a příznivci školy v anketě na sociálních sítích. Tramvaj slavnostně pokřtila včera rektorka prof. Ing. Danuše Nerudová, Ph.D., společně se studenty univerzitním pivem. Akce se konala na tramvajové smyčce před Lesnickou a dřevařskou fakultou Mendelovy univerzity v Brně. Tramvaj přivezl jako řidič dopravního podniku student pátého ročníku Agronomické fakulty Filip Daněk.

Brnem jezdí Mendelka od ledna letošního roku na různých linkách, pravidelně se objevuje také v Černých Polích a na zastávkách v okolí školy. Se slavnostním křtem tramvaje čekali studenti na začátek března, důvodem byl svátek Gregora (Řehoře) připomínající postavu Gregora Johanna Mendela, zakladatele genetiky, jehož jméno nese i Mendelova univerzita v Brně.

„Jsem ráda, že máme na univerzitě nadšené studenty, kteří se na přípravě oslav stého výročí univerzity aktivně podílejí spolupořádáním podobných akcí,“ řekla při slavnostním křtu prof. Nerudová. Zmínila také, že doufá, že vztah studentů k alma mater bude pokračovat i poté, až studium dokončí, a univerzitní rodina se tak bude dál rozrůstat. Výhodou současných studentů je i fakt, že letos zažijí významné jubileum přímo na škole.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down