Trh s dusíkatými hnojivy roste

Mobilní aplikaci Image IT společnosti YARA Agri Czech Republic, s. r. o., lze nově používat také pro ozimou pšenici, ne jen pro řepku. Na semináři k výživě a hnojení to uvedl zástupce firmy Ing. Tomáš Sláma.

Program na základě analýzy fotografií pořízených na poli vypočítá další potřebu dusíkatého hnojení. U řepky stanovoval celkové hnojení po začátku jarní vegetace, u pšenice jen první regenerační dávku. U pšenice je potřeba zadat některé další parametry, například odrůdu či růstovou fázi.
Jak uvedl Ing. Tomáš Mayer, prokurista YARA Agri Czech Republic, celosvětový trh s dusíkatými hnojivy roste a cena močoviny je stabilní z důvodu silné poptávky. Ve světě se v hnojivech spotřebovalo 108 mil. t N, přičemž téměř polovinu z toho spotřebuje Čína a Indie. V těchto státech se vyrábí nejvíce močoviny. Mezi největší exportéry močoviny patří Čína, Katar a Rusko, za nimi jsou další státy, které mají k dispozici zásoby zemního plynu. Mezi největší spotřebitele pak patří Indie, USA a Brazílie.
Další vývoj v Evropě je hlavně ovlivňován vývojem na celosvětových trzích. Riziko spojené s nestálými cenami močoviny by se podle Ing. Mayera mělo minimalizovat postupnými nákupy.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down