14.08.2023 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Trávy a jetele pro mnohé využití

Sortiment jetelovin, trav a směsí společnosti DLF Seeds, s. r. o., si mohli návštěvníci prohlédnout na výstavě Naše pole. Zahrnuje nejen klasické pícní využití, ale je určen také pro trávníky, opylovače a meziplodiny.

Zástupce společnosti Ing. Ondřej Borowiecki připomněl, že se zaměřují nejen na prodej trav a jetelovin, ale také na jejich šlechtění. Každý rok tak připravují a představují nové odrůdy jak v České republice, tak i v jiných zemích, například ve Francii nebo Německu.

Nabízejí jetele i festulolia

Na parcelkách si návštěvníci mohli prohlédnout dvojici nových diploidních jetelů Kallichore a Megalic. Jak uvedl Ing. Borowiecki, Kallichore je vytrvalejší a z oficiálních výsledků vyplývá, že si výnos oproti jiným odrůdám drží i v následujících letech pěstování. O oba jetele je podle něj zájem například v Německu, kde jsou zařazeny v doporučeném seznamu odrůd pícnin.
Dále ukázali nové odrůdy festulolií. Konkrétně jílkové festulolioum Betria, kostřavovité Diagram (pastevní typ) nebo Naos (luční typ). K novějším materiálům patří také tetraploidní odrůda jílku mnohokvětého italského Murano.
Zástupce společnosti uvedl, že se poptávka se změnila hodně kvůli potřebě vysévat směsi pro úhor nebo okolo vodotečí. Pro podporu opylovačů mají v nabídce jetel nachový, ranou odrůdu Rokali  a o něco pozdější Kariba. Další benefity přináší při využití jako meziplodina. 

Také pro trávníky

Mimo pícnin se společnost zabývá trávníkovým osivem, připomněl Ing. Borowiecki. Jedná se například o okrasné směsi Ornamental a z ní vycházející Eco Ornamental s přidaným jetelem plazivým. Ten má zvýšil udržitelnost, což je jedním z cílů společnost.  
Ve standardní nabídce mají pícninářské směsi, tedy trávy, jetelotrávy, vojtěškojetelotrávy i vojtěškotrávy. Trávníkové směsi pak zahrnují varianty okrasné, zátěžové, krajinné nebo speciální.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down