Tradiční základ v novém produktu

V rámci konference společnosti Syngenta Czech, s. r. o., představila Ing. Helena Bochová, plodinová manažerka společnosti Syngenta, nový fungicid pro ochranu obilnin s tradičním základem Cherokee. Na rozdíl od fungicidu Elatus Era, typického pro intenzivní technologie, je určen především pro ekonomické systémy ochrany.

Tento fungicid (cyproconazole 50 g/l, chlorothalonil 375 g/l, propiconazole 62,5 g/l) vznikl spojením přípravku Artea Plus (založeném na dvou azolech) s účinnou látkou chlorothalonil. „Cherokee je klíčovým produktem do antirezistentních strategií. Osvědčuje se hlavně v oblastech, kde jsou problémy s braničnatkami rezistentními vůči strobilurinům,“ vysvětlila Ing. Bochová s tím, že je vhodný do fungicidních sledů i pro sólo aplikace a nabízí flexibilitu termínu použití i dávkování. Přípravek je registrován do ječmene, pšenice, žita i tritikale pro ochranu praporcového listu ve 2 l/ha. Doporučení společnosti Syngenta se pohybuje od 1,5 do 2 l/ha podle zvoleného systému ochrany. Výhodou přípravku je silný kurativní účinek daný dvěma azoly.

Jak by mělo vypadat použití v praxi? V systému jednoho ošetření je podle plodinové manažerky základem i v těch nejjednodušších technologiích přípravek Moddus (trinexapac-ethyl 250 g/l), následovaný na ochranu praporcového listu fungicidem Cherokee. Systém dvou ošetření nabízí balíček společnosti Syngenta Moddus Archer Turbo pack a na praporcový list Cherokee, v případě tří ošetření přichází navíc do klasu Magnello (difenoconazole 100 g/l, tebuconazole 250 g/l). „Pokud pěstitelé na praporcový list zvolí exkluzivnější variantu s Elatus Era, pak lze Cherokee použít jako klasové ošetření,“ doplnila Ing. Bochová.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *