31.08.2023 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tradiční firma s kombinovaným zaměřením

Prodej a výroba osiv polních plodin jsou jedním z nejdůležitějších segmentů společnosti OSEVA UNI, a. s., Choceň. S touto firmou se i v letošním roce setkali pěstitelé na zemědělské výstavě Naše pole.

Silní v obilninách

Z širokého portfolia odrůd prezentovaných na výstavě zdůraznil Ing. Milan Dostál, výrobně-obchodní ředitel společnosti OSEVA UNI, ozimou pšenici Skif (A), kterou mají ve výhradním zastoupení. Jde o polopozdní odrůdu nižšího vzrůstu s vysokou odolností proti poléhání a dobrým zdravotním stavem (nenáročná na vstupy). „Již v loňském roce ukázala svůj výnosový potenciál, věřím, že i v letošním jej obhájí, popřípadě ještě zvýší,“ uvedl řečník s tím, že majitelem odrůdy je firma Selgen, a. s.

Společnost OSEVA UNI je také výhradním zástupcem uceleného sortimentu ozimého tritikale, který dnes obnáší tři odrůdy švédské firmy Lantmännen SW Seed BV – Agostino, Cappricia a Temuco, a odrůdu Octavio polského původu (udržovatel Hodowla Roślin Strzelce). „Jde o zrnové materiály, které dominují trhu v České republice,“ uvedl Ing. Dostál. Všechny odrůdy spojuje velmi dobrý zdravotní stav a odolnost vůči vyzimování, plasticita je předurčuje do všech oblastí pěstování. Především Agostino dosahuje vynikajících výsledků i na horších stanovištích a v extenzivních podmínkách pěstování včetně ekologického zemědělství.

Drobnosemenné plodiny se mohou uplatnit

Zástupce společnosti OSEVA UNI věří tomu, že by se vzhledem k pádu cen komodit mohli čeští pěstitelé vrátit k semenařině a pěstování pícnin a jiných drobnosemenných plodin. Na většině filiálek se zabývají úpravou a finalizací máku, který má podle Ing. Dostála smysl pěstovat. S touto komoditou jsou schopni obchodovat po celém světě.

Více než padesát let se zabývají šlechtěním trav, jetelovin a svazenky na vlastních šlechtitelských stanicích, další odrůdy mají ve výhradním zastoupení. Ing. Dostál zdůraznil zejména nabídku odrůd jetelů, které mnoho let patří pro své mimořádné vlastnosti mezi nejžádanější odrůdy u pěstitelů jak v tuzemsku, tak i v zahraniční. Na zemědělské výstavě prezentoval také celý sortiment svazenky, kam patří odrůdy Profa, Promoce a Protana.

Nabídka společnosti OSEVA UNI je daleko širší, ucelený sortiment mohou zájemci najít v katalogu nebo na internetových stránkách firmy (www.osevauni.cz).*

Úvodní fotografie: Na zemědělské výstavě Naše pole prezentovala společnost OSEVA UNI celý sortiment svazenky, kam patří odrůdy Profa, Promoce a Protana Foto Barbora Venclová

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down