Technologie pro úrodnější půdu

Stovky parcelek si mohli prohlédnout návštěvníci 13. Velkého polního dne Soufflet Agro, který proběhl ve Všestarech. Kromě širokého spektra odrůd polních plodin prezentovala akciová společnost Soufflet Agro různé možnosti hnojení porostu, používání přípravků na ochranu rostlin či morforegulátorů. Předvedla také některé nové technologie.

Patří mezi ně například využití dat získaných dronem s multispektrální kamerou, která slouží k variabilnímu hnojení řepky dusíkem na základě stanovení objemu biomasy. Porost se snímkuje na začátku a na konci zimy. Získaná data lze využít buď přímo pro stroj vybavený zařízením na precizní hnojení, nebo ve zjednodušené formě pro případ, kdy se dávka nastavuje manuálně. Nově lze službu použít také ke stanovení škod v porostu.
Návštěvníci mohli získat také informace k technologii Soilteq, která slouží ke zlepšení úrodnosti půdy. Spočívá ve správné práci s půdou, rozšíření osevních postupů a zahrnuje například udržení stálého zakrytí půdy s pomocí meziplodin a podsevů, což pomáhá půdu chránit před erozí, vysycháním, utužením a zvyšuje obsah organické hmoty. Pěstitelé, kteří budou technologii využívat, by mohli získat nárůst úrodnosti půdy, zlepšení její struktury, ekonomické úspory a kontrolu výskytu škůdců a plevelů.
V rámci technologie Soilteq se využívá například v intenzivně pěstované ozimé řepce podsev vymrzající směsi vikve a jetele alexandrijského, která se seje spolu s hlavní plodinou (KeepSoil OSR). Podle společnosti Soufflet Agro postup přináší zvýšení výnosu a snížení spotřeby minerálních hnojiv a pesticidů. V technologii Soilteq se pak dále využívá například podpora mikrobiální aktivity půdy pomocným půdním prostředkem ActivSoil Nitro (založeným na bakterii Azotobacter chrooccocum) nebo půdní aktivátor ActivSoil PK (Bacillus mucilaginosus), který kromě jiného podporuje příjem fosforu a draslíku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down