02.11.2021 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Systémy regulace plevelů

Integrovaná ochrana plevelů je v současné době základním regulačním opatřením plevelů v pěstebních systémech jednotlivých plodin na zemědělské půdě, včetně pěstování ovoce, zeleniny a plodin speciálních. Jedná se o ucelený komplex všech dostupných opatření a metodických postupů. Základem jsou opatření agrotechnická, správné střídání plodin, zpracování půdy a sklizeň. Součástí je i racionální využívání herbicidních opatření. Používání herbicidů vychází ze směrnice EU a národního akčního plánu.

Hlavním posláním integrované ochrany rostlin je především potlačování plevelů, minimalizovaní invazí cizokrajných rostlin a rizik kontaminace životního prostředí rezidui pesticidů. Součástí integrovaných systémů je i antirezistentní strategie, která má za cíl minimalizovat rizika šíření rezistentních populací škodlivých organismů na území České republiky.

Podrobné informace k tomuto tématu se dočtete v listopadovém vydání časopisu Úroda (11/2021) v článku doc. Ing. Jana Mikulky, CSc., z Výzkumného ústavu rostlinné výroby, v. v. i., Praha-Ruzyně.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down