09.12.2017 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stoupla spotřeba pesticidů

Letos stoupla spotřeba selektivních herbicidů a fungicidů. V rámci několika let došlo ke konsolidaci agrochemických firem, řada fúzí probíhá i u firem osivářských. Změny v portfoliu nastanou také v portfoliu společnosti Adama CZ s. r. o.

„Po významných konsolidacích budou čtyři osivářsko-chemické firmy Bayer/Monsanto, ChemChina/Syngenta, Dow/Dupont a BASF významně ovlivňovat trh,“ řekl generální ředitel společnosti Adama CZ pro Českou a Slovenskou republiku Ing. Pavel Kratochvíl a zdůraznil, že Adama a Syngenta zůstanou i nadále dvě nezávislé společnosti.

„V portfoliu firmy Adama nalezneme nově jeden z nejpoužívanějších fungicidů na světě Amistar Xtra,“ řekl Ing. Jiří Vašek, který má ve firmě Adama CZ na starosti marketing. Následně představil dvousložkový fungicid Bontima, který byl speciálně vyvinut pro ochranu ječmene a obsahuje účinné látky isopyrazam a cyprodinil. Další dvousložkový fungicid Symetra byl vyvinut pro aplikaci na počátku květu řepky k ochraně proti hlízence. Obsahuje účinné látky isopyrazam (125 g/l) a azoxystrobin (200 g/l). Firma Adama nabídne i Ridomil Gold Combi Pepite, dvousložkový fungicid, který obsahuje účinné látky metalaxyl-M (48,5 g/l) a folpet (400 g/l). Ovocnáři i zelináři ocení přípravek Mavita 250 EC s účinnou látkou difenoconazole, lze ho aplikovat v dávce 0,2 až 0,4 l/ha.

Efica 960 EC s účinnou látkou S-metolachlor je určen k hubení lipnicovitých plevelů. Do kukuřice Ing. Vašek doporučil aplikovat na druhý až čtvrtý list kombinaci herbicidů Sulcotrek (2 l/ha) a Efica (1,2 l/ha). Do slunečnice společnost Adama nabídne přípravek Racer (1,5 l/ha) v kombinaci s přípravkem Efica (1,2 l/ha). Zakeo 250 SC je určen k ochraně zeleniny a chmele. „Selektivní insekticid Pirimor 50 WG byl vyvinutý na hubení všech druhů mšic. Herbicid proti dvouděložným plevelům Pegas změní název i formulaci. Nový Elegant 2FD má lepší ekotoxikologické vlastnosti, ale ztratil registraci do kukuřice. Je určen pro jarní aplikaci do pšenice, ječmene a tritikale. Nové bór kompatibilní formulace se dočká i Mavrik 2F, který bude dodáván na trh pod názvem Mavrik Smart,“ shrnul Ing. Vašek.*

Více informací naleznete v lednovém časopisu ÚRODA a Zemědělci 50/2017.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down