Stabilní partner českých zemědělců

Agra Group, a. s., Střelské Hoštice je českou firmou působící dvacet pět let na trhu jako partner českých zemědělců v mimokořenové výživě a deset let ve výživě s dusíkatými hnojivy. V obou segmentech přináší novinky – pro mimokořenovou výživu v jarním i podzimním období kapalné listové hnojivo RETAFOS prim, které se uplatňuje u všech plodin v časných vývojových fázích nebo při rychlé potřebě důležitých živin (N, P, K, B), a koncentrované kapalné hnojivo AmiPhos spadající do dusíkatých hnojiv.

Soubor dusíkatých hnojiv firmy Agra Group zahrnuje pěstiteli známé koncentrované hnojivo s přídavkem inhibitoru ureázy UREAstabil, dále skupinu tekutých hnojiv s vysokým podílem amidického dusíku a síry AmisaN, AmisaN MnZn a AmisaN B a novinku AmiPhos. Toto hnojivo obsahuje vysoký podíl dusíku (30 %) a fosforu (8 %) ve formě polyfosfátu, dále mikroprvky mangan, zinek a bor. AmiPhos je podle Ing. Iva Janeckého, regionálního zástupce firmy Agra Group pro východní Čechy, určen k základnímu hnojení, přihnojování během vegetace a do roztoků s pesticidy pro široké spektrum plodin.

Novinkou segmentu mimokořenové výživy je listové hnojivo RETAFOS prim určené pro časné fáze růstu rostlin. Obsahuje plně rozpuštěné živiny dusík, fosfor, draslík a bór, dále aminokyseliny, humáty a přírodní elicitory. Polyfosfátová forma fosforu a draslík v organicky vázaných formách rychle vstupují do energetických procesů rostlin,“ upozornil na podstatnou vlastnost produktu Ing. Janecký. RETAFOS prim patří do kategorie listových hnojiv s výrazným aktivačním účinkem založeným na vyváženém působení bioaktivní složky a živin ve specifických formách. Působí jako spouštěč základních metabolických pochodů podporujících příjem živin, tvorbu energeticky bohatých látek a transport asimilátů. Použít jej lze do všech zemědělských plodin s největším uplatnění v ozimé řepce, obilninách a ostatních plodinách pěstovaných zemědělskou veřejností.

Zástupce firmy Agra Group přiblížil podzimní využití společně s regulátorem růstu na podporu nadzemního aparátu rostliny, který produkuje do kořene energetické sloučeniny, a tím podpoří příjem živin z aplikovaných hnojiv nebo půdní zásoby. Velmi dobře funguje i v obilninách na srovnání odnoží, zvyšuje odolnost proti suchu a mrazu.

Hovořil také o využití gelového listového hnojiva K-gel 175 určeného pro podporu procesů fotosyntézy a transportu sacharidů, důležitou funkcí gelového složení je i ovlivnění vodního režimu rostlin, a tím hospodaření s vodou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *