10.09.2022 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Snaha vědců z MIT o boj s dopady klimatických změn

Výzkumníci různých zaměření z Massachusettského technologického institutu (MIT) spolupracují na snižování emisí způsobených zemědělstvím, na boji proti změně klimatu a na produkci zdravějších plodin. Tento multidisciplinární projekt s názvem "Revoluční zemědělství s nízkoemisními, odolnými plodinami" je jedním z pěti stěžejních vítězů soutěže Climate Grand Challenges, jejímž cílem je řešit složité klimatické výzvy a přinést včasná revoluční řešení. Informuje o tom aktualita spolku pro podporu a rozvoj biotechnologií – BIOTRIN, z. s.

Jak uvedl Christopher Voigt, vedoucí projektu a profesor na katedře biologického inženýrství MIT, výzkumnici jejich týmu se snaží řešit dva propojené problémy: zaprvé potřebu snížit emise skleníkových plynů produkovaných zemědělskými hnojivy; zadruhé skutečnost, že výnosy mnoha současných zemědělských plodin se budou snižovat v důsledku dopadů klimatických změn na metabolismus rostlin.

„Realizujeme šest mezioborových projektů, z nichž každý je klíčový pro náš konečný cíl, kterým je vyvinout nízkoemisní metody hnojení rostlin, jež jsou upraveny tak, aby byly odolnější a produktivnější v měnícím se klimatu,“ dodal. Součástí projektu je hledání způsobů, jak přenést „samohnojivou“ schopnost luštěnin na obilniny, aby se revolučně změnila udržitelnost produkce potravin, upozorňuje zpráva.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down