15.07.2019 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sklizeň obilí se v Německu čeká mírně pod průměrem

Sklizeň obilnin dosáhne v Německu v letošním roce asi 47 mil. tun. Uvádí to v prognóze ze začátku července Německý zemědělský svaz. Je to zhruba o jeden milion tun méně, než byl průměr let 2013–2017. Oproti suchému roku 2018 bude ale předpokládaná úroda o devět milionů tun vyšší. Sklizeň řepky se očekává jen ve výši 3,1 mil. tun kvůli poklesu ploch v důsledku sucha během výsevního termínu.

Prezident svazu Joachim Rukwied konstatoval, že dopady sucha roku 2018 jsou stále ještě zřetelně cítit a napjatou hospodářskou situaci v mnoha podnicích letošní rok nezlepší. Na letošní sklizni obilnin se projevilo loňské sucho, které trvalo až do podzimního setí ozimů. Ve zvláště postižených oblastech proto porosty vzcházely pozdě a často mezerovitě. Po suchém počátku jara se pozitivně projevily srážky a ochlazení v květnu. Rozdělení srážek bylo ale regionálně velmi odlišné, zvláště na východě Německa trvalo způsobilo půdní sucho značné škody. V mnoha částech státu ale porosty obilnin vypadají dobře. Porosty pšenice ale mohlo poškodit horko v posledním červnovém týdnu, protože důležité nalévání zrn nemohlo za takových podmínek spojených s nedostatkem vody proběhnout.
V Německu pěstovali v roce 2019 obilniny na 6,4 mil. ha, z toho 3 mil. ha tvořila ozimá pšenice, což odpovídá průměru let 2013–2017, který činil 3,1 mil. ha.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down