03.08.2023 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Seznam doporučených odrůd tritikale

Pokusy Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského s ozimým tritikale probíhají na zkušebních lokalitách Domanínek, Hradec nad Svitavou, Chrastava, Chrlice, Jaroměřice nad Rokytnou, Kujavy, Lípa, Pusté Jakartice, Staňkov a Vysoká, Žabčice. Založeny jsou ve dvou variantách – ošetřená a neošetřená.

Neošetřená varianta zahrnuje: mořidlo (účinné proti plísni sněžné a sněti mazlavé), základní dávku dusíku, je bez ošetření fungicidem a morforegulátorem. Součástí ošetřené varianty je mořidlo (účinné proti plísni sněžné a sněti mazlavé), základní dávka dusíku podle normativu s ohledem na obsah dusíku v půdě zvýšená o 40 kg/ha při produkčním hnojení, fungicid proti listovým a klasovým chorobám (na začátku metání) a morforegulátor.

Celková základní dávka dusíku se v závislosti na předplodině a lokalitě pohybovala v rozmezí 50–120 kg čistých živin na hektar.

Mezi doporučenými odrůdami ozimého tritikale pro tok 2023 jsou odrůdy Bogart CPG, Cedrico CPG, Claudius CPG, Octavio CPG, Presley CPG, SU Askadus CPG a Temuco CPG. Do kategorie Ostatní spadají Porto CPG a SU Liborius CPG. Podrobné informace přináší srpnové vydání časopisu Úroda (8/2023) v článku Ing. Milana Nečase z Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského.*

Úvodní fotografie: Pokusy s ozimým tritikale v Chrlicích Foto Milan Nečas

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down