23.08.2022 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Šetrné hospodaření dává smysl

Společnost Olmix Group Česká republika nabízí svým zákazníkům v sekci Péče o rostliny komplexní řešení pro podporu vitálních funkcí půdy a výživy rostlin. Jedním ze stěžejních produktů této firmy je koncentrované listové hnojivo Multi N, které vyrábí dceřiná společnost Micromix Plant Health Ltd. specializovaná na listovou výživu. Tato nová formulace dusíkatosirného (NS) hnojiva byla předmětem návštěvy expozice společnosti Olmix v rámci zemědělské výstavy Naše pole.

Nové listové NS hnojivo Multi N obsahuje tři formy dusíku (amonný, amidický a nitrátový) a lehce přístupnou síru ve formě thiosíranu (-S2O32-), zajišťující vysokou garanci příjmu přes list. Využitelnost živin z tohoto hnojiva je podle Ing. Ivana Petrtýla, zástupce firmy Olmix Group, na hranici 85 až 90 %, zatímco využitelnost klasických hnojiv aplikovaných do půdy se může pohybovat i na úrovni pouhých 50 % podle půdně-povětrnostních podmínek při aplikaci. Jde tedy o jednu z cest, jak udržet produkci při avizovaném snížení povoleného množství aplikovaného minerálního dusíku v aplikačních pásmech a celkově k plodinám.

Hnojivo Multi N lze podle zástupce společnosti Olmix aplikovat na všechny plodiny, velice opatrní ale musí být pěstitelé u plodin, které nemají voskovou vrstvičku na povrchu listů nebo ji mají slabou (okurky, melouny …). V tomto případě doporučuje pro ověření dávku 5 l, maximálně 10 l přípravku/ha na jedno ošetření, v ostatních případech při opakovaném ošetření 10 až 20 l/ha/aplikaci.

Více informací a také poznatky Ing. Tomáše Javora, DiS., z poradensko-výzkumné společnosti AGROEKO Žamberk spol. s r. o., který hnojivo Multi N již druhým rokem posuzuje v poloprovozních a maloparcelkových pokusech, přináší týdeník Zemědělec.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down