03.10.2022 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozšiřují biologický sortiment

Společnosti Corteva podepsala konečnou dohodu o převzetí společnosti Symborg. Ta se specializuje na mikrobiologické technologie a biologické produkty využitelné v zemědělství, sídlí ve španělské Murcii. Corteva také v tiskové zprávě konstatovala, že jejím cílem je, mít nejlepší biologického portfolio.

Společnost Corteva ve spolupráci se společností Symborg v nedávné minulosti přinesla zemědělcům preparáty Utrisha N a BlueN, založené na založený na dusík vázající bakterii Methylobacterium symbioticum. Corteva uvádí že inovativní biostimulátor přírodního původu umožňuje rostlinám vázat dusík ze vzduchu a zpřístupnit jej rostlinám, čímž poskytuje alternativní, doplňkový zdroj dusíku a potenciálně snižuje emise skleníkových plynů z používání hnojiv. Efekt ale podle podkladů firmy není příliš velký. V ČR produkty nemají registraci.

Cílí na biologické portfolio

„Akvizice společnosti Symborg je dalším významným krokem ve strategii společnosti Corteva, jejímž cílem je urychlit vývoj nejlepšího biologického portfolia ve své třídě, které je cennou součástí integrovaných řešení, jež nabízíme našim zákazníkům," řekl Robert King, výkonný viceprezident obchodní jednotky Crop Protection společnosti Corteva Agriscience. Dodal, že v uplynulých třech letech uzavřela společnost Corteva licenční a distribuční smlouvy biologickými společnostmi, které vyhodnotila jako nejlepší a jejichž produkty byly pro zákazníky zajímavé.

Po uzavření akvizice se pobočky společnosti Symborg ve španělské Murcii a dceřiné společnosti ve Spojených státech, Mexiku, Peru, Chile, Brazílii, Francii, Turecku, Číně a Austrálii stanou klíčovými prvky portfolia biologických produktů společnosti Corteva.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down