21.09.2017 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Renesance zapomenutého materiálu

Česká, rodinná firma VENTURA-VENKOV s. r. o. se od roku 2003 zabývá výrobou a prodejem biotechnologických přípravků řady SEKOL. Mikrobiální preparáty mají širokou možnost uplatnění. Úpravu a čištění odpadních vod v kanalizačních systémech, čistírnách odpadních vod, jímkách a septicích, zkvalitnění rybochovných, rekreačních i užitkových povrchových vod a snížení tvorby čpavku ve stájích živočišné výroby a zvýšení produkce bioplynu.

Likvidace zápachu organického původu je přirozeností bakteriálních směsí řady SEKOL. Nově nabízí VENTURA-VENKOV i přírodní listové minerální hnojivo KlinoGrow, které vyrábí na Slovensku její dlouholetý obchodní partner společnost Zeocem, a. s. Pro využití v zemědělství jsou určeny mimo jiné následující přípravky s bakteriemi a enzymy.

  • Jalka

První výrobek vlastního ekologického výrobního programu SEKOL® k ošetření podestýlky v chovu prasat, skotu, koz, ovcí, koní a ostatních zvířat. „Jde o bakteriální přípravek, který obsahuje zaspórované kmeny nepatogenních půdních bakterií, které po aktivaci zkvalitňují statkové hnojivo, zvyšují tečivost kejdy a snižují vlhkost hluboké podestýlky a podobně,“ vysvětlil zástupce společnosti VENTURA-VENKOV s. r. o.

  • Jenor

Bakteriální směs Jenor je určená pro bioplynové stanice. „Směs vybraných druhů bakterií stabilizuje biodegradační proces v bioplynové stanici, podporuje tvorbu bioplynu se zvýšeným podílem metanu, snižuje tvorbu síry, omezuje tvorbu krusty, zvyšuje tečivost digestátu, čímž snižuje nutnost míchání a usnadňuje aplikaci na poli. Pozitivní výsledky jsou zpravidla dosaženy během tří měsíců,“ informoval jednatel společnosti.

  • KlinoGrow

Nově nabízí VENTURA-VENKOV pro pěstitele v konvenčním i ekologickém režimu hospodaření i přírodní listové minerální hnojivo obsahující mořský vápenec KlinoGrow– přírodní Aktivátor úrody, které vyrábí na Slovensku společnost Zeocem, a. s. „KlinoGrow působí na rostliny tak, že jim umožní nechat uzavřené průduchy, sníží se tak evapotranspirace. Důsledkem je, že rostlina lépe hospodaří s vodou a je schopna překonat období sucha a přirozeně dozrává,“ řekl Drahomír Čigaš, projektový manažer firmy Zeocem, která dodává firmě VENTURA-VENKOV s. r. o. zeolit. Právě zeolit je součástí bakteriálních přípravků biotechnologie SEKOL, nabízí se také k filtraci při čištění povrchových vod, jezírek i koupacích bazénů, při údržbě trávníků (hřišť golfových, fotbalových a dalších) a samozřejmě přispívá k zásadnímu zlepšení půdy. Marek Vlastimil označil zeolit jako zapomenutý materiál budoucnosti. Běžně se zeolity využívají například jako vyvazovče mykotoxinů u krmiva kontaminovaného plísněmi.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down