22.08.2023 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pružně reagují na změnu legislativy

V letošním roce byly Evropskou komisí zakázány účinné látky isopyrazam a prochloraz. Společnost Adama CZ, s. r. o., tím byla velmi poškozena, protože přišla o nosné fungicidní produkty Mirage 45 ECNA, Kantik či Gigant. Na tento stav ale dokáže firma pružně reagovat. V rámci zemědělské výstavy Naše pole tak mohla již prezentovat nová řešení, která přispějí k ochraně rostlin i kvalitě potravin. Zajímavou novinkou v době klimatické změny je také biostimulant Status.

Po ukončení distribuce přípravku Mirage 45 ECNA s účinnou látkou prochloraz nabízí společnost Adama zákazníkům účinnou látku cyprodinil obsaženou v přípravku Mirage C. Ing. Bronislav Koubek, regionální manažer firmy Adama, vyzdvihl vyšší účinnost cyprodinilu oproti prochlorazu, s rozšířeným účinkem mimo jiné i na padlí travní.

Trojice balíčků

Do systému fungicidní ochrany společnosti Adama vstupuje také trojice nových balíčků. Maxentis Pack je společným balíčkem synergicky působících fungicidů Mirador (azoxystrobin, 0,6 l/ha) a Promino 300 EC (prothioconazole, 0,4 l/ha). Jako náhrada za isopyrazam ze skupiny SDHI přichází balíček Avastel Pack – společné balení fungicidů Pioli (fluxapyroxad – velmi účinný SDHI) a Promino 300 EC (prothioconazole) určené do všech obilnin proti širokému spektru chorob (BBCH 29–69). Další balíček, Forapro Pack, je náhradou za přípravek Kantik, který obsahoval účinnou látku prochloraz. Propojuje synergicky působící fungicidy na ochranu pšenice a ječmene – Leander (fenpropidin) a Promino (prothioconazole).

Biostimulant pomáhá překonávat stresy

Významnou novinkou pro české pěstitele je také biostimulant rostlin Status kombinující syntetický fytohormon ze skupiny cytokininů – MTU a pidolovou kyselinu. Tento biostimulant speciálně vyvinutý pro efektivní překonávání stresu rostlin ze sucha a horka, pochází z dílny českého vědce Mgr. Jaroslava Nislera, Ph.D., z Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR. Licenci na používání Statusu získala britská firma IntraCrop, z jejíhož portfolia nabízí společnost Adama například již známý Talisman s unikátní kombinací pěti biostimulntů a celého spektra makro- i mikrovýživových prvků.*

Více informací přináší týdeník Zemědělec (34/2023).

Úvodní fotografie: Expozice společnosti Adama na zemědělské výstavě Naše pole Foto Barbora Venclová

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down