Procházka travinářstvím

Účastníci polního dne v Zubří mohli před časem nahlédnout do tajů polního pokusnického areálu Výzkumné stanice travinářské Rožnov-Zubří, ale také se podívat i na jiné aktivity než pouze výzkumné, jako jsou šlechtění, zkoušky pro Seznam doporučených odrůd či testy pro smluvní partnery. Velmi zajímavá je například sbírka vegetativně množených okrasných druhů trav, která je součástí sbírky genetických zdrojů.

Akci pořádala OSEVA PRO s. r. o., Výzkumná stanice travinářská Rožnov-Zubří (VST Zubří), OSEVA vývoj a výzkum s. r. o. a Sdružení pěstitelů travních a jetelových semen ve spolupráci s firmou DowAgrosciences.
Jak informoval ředitel VST Zubří a jednatel OSEVY vývoj a výzkum s. r. o. doc. Ing. Bohumír Cagaš, CSc., ústřední téma polního dne bylo zaměřeno na Travinářství současnosti. „Toto téma si nemá činit nárok říci o travách vše, spíše zdůraznit jejich originalitu, univerzálnost a schopnost využití v mnoha sférách našeho života – v zemědělské produkci, ochraně životního prostředí i v bioenergetice. Nelze zapomínat ani na jejich funkci estetickou,“ řekl doc. Cagaš.

Více informací naleznete v týdeníku Zemědělec.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *