27.10.2022 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro lepší půdní podmínky

Uzavření víceleté dohody o distribuci dvou kmenů Lactobacillus pro stimulaci rostlin oznámily společnosti Corteva Agriscience a STI Biotechnologie. Dohoda zahrnuje všechny země evropského kontinentu. STI Biotechnologie je francouzská společnost založená v roce 2007, která vyrábí řešení na bázi mléčných bakterií, jež byla historicky vyvinuta pro oblast krmiv a agroenvironmentálního využití. Od roku 2020 je STI Biotechnologie součástí skupiny IDENA, která se specializuje na přírodní krmiva. Společnost Corteva o tom informovala v tiskové zprávě.

Prostřednictvím této dohody poskytuje STI Biotechnologie společnosti Corteva výhradní distribuční licenci na specializované složení svých patentovaných kmenů Lactobacillus farciminis CNCM-I-3699 a L. rhamnosus CNCM-I-3698, které spolupracují s rostlinou na zlepšení půdních podmínek a rhizosféry. Tyto technologie fungují v polních i skleníkových podmínkách a pomáhají zlepšovat život v půdě a vzájemné působení živin. Produkt, prodávaný pod obchodním názvem Utrisha Rhizo biostimulátor je určený pro všechny plodiny, primárně bude zaměřen na zeleninu a brambory.

Společnost Corteva si zařazením přípravku jednak doplní svoje konvenční portfolio a jednak pokročí v naplňování závazku k udržitelným inovacím, vyplývá dále z tiskové zprávy.

„Toto partnerství dokonale zapadá do našeho cíle poskytovat přirozená biologická řešení pro zvýšení rozvoje a odolnosti plodin,“ uvedl Christophe Tanguy, provozní ředitel společnosti STI Biotechnologie. Dohoda urychlí zavádění půdního biostimulátoru a uspokojí rostoucí poptávku zemědělců po přírodních řešeních zvyšujících odolnost plodin a zdraví půdy, soudí Renaud Domitile, generální ředitel společnosti.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down