19.09.2014 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Připravili dva nové přípravky

Dvojici nových přípravků uvede na trh BAYER. Sivanto prime je insekticid určený proti savému hmyzu, Velum prime je určen proti háďátkům. Společnost o tom informovala tento týden na svojí výroční konferenci v německém Monheimu.

Účinnou látkou insekticidu Sivanto prime je flupyradifuron, který byl podle podkladů firmy inspirován přirozenou látkou stemofolin z popínavé rostliny Stemona japonica. Přípravek by měl být směřován do zeleniny, brambor, ovoce, vinné révy a některých plodin tropického a subtropického pásu. Účinkuje například na mšice, molice, červce, mery a podobně. Přípravek je systemický, translaminární a pro včely představuje nízké riziko i tehdy, pokud je aplikován na kvetoucí porost. Zároveň má být selektivní vůči prospěšnému hmyzu. Přípravek byl letos registrován ve střední Americe.

Druhou novinkou je nematocid Velum prime s účinnou látkou fluopyram. Také tento přípravek je podle vyjádření společnosti Bayer bezpečný vůči životnímu prostředí. Působí například proti háďátkům rodů Meloidogyne, Pratylenchus, Globodera, Trichodorus, Heteroda a dalším. Je již registrován například ve střední Americe či jižní Africe. Přípravek by se mohl používat do zeleniny, brambor, ale také u banánovníku či tabáku.

Kromě toho se hovořilo také o ochraně včelstev, výhradám proti zákazu neonikotinoidů a některým technologickým řešením, snižujícím úlet postřikové kapaliny,  prachu při setí mořené kukuřice nebo o systému easyFlow, který zásadně snižuje riziko potřísnění při manipulaci s tekutými pesticidy.*

Další informace najdete v některém z dalších čísel časopisu Zemědělec.

 

kořeny poškozené háďátkem kořeny poškozené háďátkem

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down