27.06.2017 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Představili ucelenou nabídku

Širokou nabídku herbicidů, fungicidních a insekticidních variant v ozimé pšenici, ozimé řepce, jarním ječmeni, kukuřici a cukrové řepě představili zástupci společnosti Bayer, s. r. o., na polních dnech v Senici na Hané a Libčanech. Nechyběly ani odrůdové pokusy, které procházejí napříč pesticidními variantami, a tak si každý návštěvník může udělat obrázek o účinnosti přípravků i zdravotním stavu odrůdy na neošetřené kontrole.

V obilninách se Ing. Petr Šmída z firmy Bayer zastavil zejména u fungicidní ochrany, která je nejčastěji založena na jednom až dvou fungicidech. Nejmodernějším přípravkem tohoto segmentu je Boogie Xpro (bixafen 50 g/l, prothioconazole 100 g/l, spiroxamine 250 g/l) určený na ochranu listového aparátu. Pro T2 ošetření jsou určeny také osvědčené přípravky Hutton (prothioconazole 100 g/l, spiroxamine 250 g/l, tebuconazole 148 g/l) a Delaro (prothioconazole 175 g/l, trifloxystrobin 150 g/l), strobilurinový standard, který Ing. Šmída považuje za volbu číslo jedna zejména do ječmene. Do klasu firma Bayer orientuje přípravek Prosaro (prothioconazole 125 g/l, tebuconazole 125 g/l). Jak říká Ing. Šmída, účinná látka prothioconazole v tomto přípravku patří na piedestal ohledně snižování mykotoxinů.

Z hlediska ochrany řepky zmínil řečník insekticidy Proteus 110 OD (deltamethrin 10 g/l, thiacloprid 100 g/l) a Biscaya 240 OD (thiacloprid 240 g/l). Z hlediska fungicidní ochrany a regulace růstu nabízí firma Bayer trojici produktů – Horizon 250 EW (tebuconazole 250 g/l), Tilmor (prothioconazole 80 g/l, tebuconazole 160 g/l) a proti hlízence přípravek Propulse (fluopyram 125 g/l, prothioconazole 125 g/l). Nově je proti hlízence registrován také Tilmor, který lze v jarním období použít jen jedenkrát. Pěstitelé si proto musí rozmyslet, zda jej použijí na jaře v dlouživém růstu nebo až do květu, upozornil Ing. Šmída.

Otázku, jak účinně zvládat plevelné spektrum v kukuřici, zodpověděl blok s herbicidní ochranou této plodiny. K nejnovějším produktům tohoto segmentu patří MaisTer power (foramsulfuron 30 g/l, iodosulfuron 1 g/l, thiencarbazone 10 g/l), který je nadstavbou původního MaisTeru s tekutou formulací. Řeší kompletně celé plevelné spektrum včetně vytrvalých plevelů jako je pýr a pcháč.

V cukrové řepě zůstávají i nadále v prodeji známé produkty Betanal maxxPro (desmedipham 47 g/l, ethofumesate 75 g/l, phenmedipham 60 g/l, lenacil 27 g/l) a Betanal Expert (desmedipham 71 g/l, ethofumesate 112 g/l, phenmedipham 91 g/l).

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down