13.05.2024 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Představili řadu stimulátorů

Produktovou řadu biostimulátorů a antistresových přípravků na přírodní bázi prezentovala na veletrhu Techagro společnost Galleko, s. r. o. Stimulační oblast zastupovala šestice přípravků přípravků Speciál, Kořen, Univerzál, Růst, List, Květ a Plod.

Zástupkyně společnosti Zuzana Jakešová konstatovala, že jejich produkty pomáhají zlepšovat porosty, kvalitu výnosů a celkový habitus rostliny. Mají uzavřené technologie pro konkrétní plodiny, metodiky se různí podle plodiny. Dávají přednost tomu, aby se mohli podívat do terénu s agronomem. Přímo na místě, v závislosti na typu půdy, nadmořské výšce, stavu porostu, pak vytvoří technologii na míru podle potřeby porostu.

Pro podporu plodin

Z podkladů společnosti vyplývá, že Speciál se využívá jako doplněk při moření pro posílení energie klíčení. Pomáhá při vzcházení, při tvorbě kořenů i nadzemních částí. Výsledkem je rovnoměrné zapojení porostu, vyšší odolnost vůči stresu a lepší zdravotní stav mladých rostlin. Pomáhá při tvorbě jemného kořenového vlášení, čímž zvyšuje využitelnost vláhy a dodávané výživy z půdy.
Produkt Kořen podporuje tvorbu kořene a jemného vlášení, a tedy růst mladých rostlin. To zlepšuje využití vláhy a dodávané výživy. Kromě toho zvyšuje odolnost vůči stresům i práh tolerance k chorobám. Dále má má smáčivý, lepivý a penetrační účinek a indukuje tvorbu postranních pupenů a větví.
Pro podporu růstu rostlin v průběhu celé vegetace je určen Univerzál. Společnost uvádí, že zlepšuje využití vláhy a dodané výživy. Podle podkladů je aplikace vhodná na porosty před příchodem prudkého ochlazení a nebo období sucha, protože zvyšuje odolnost vůči patogenům a stresům. Podporuje tvorbu odnoží u obilovin, tvorbu kořene i jemného kořenového vlášení, u obilovin eliminuje poléhání.

Celý text najdete v některém z následujících čísel týdeníku Zemědělec.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down