28.01.2020 | 03:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Představili novinky v sortimentu

Nové přípravky v sortimentu představila společnost BASF v sérii seminářů. Novinky má také mezi odrůdami řepky.

Do pšenice, ječmene a ovsa proti padlí a s účinností na choroby pat stébel je určeno Flexity (metrafenon), registrovaná dávka je 0,5 l/ha. Na semináři zaznělo, že přípravek má jak kurativní, tak preventivní účinnost, látka se dokáže výparem dostat i do blízkého okolí a ochrání tak i rostliny, které nebyly aplikací přímo zasaženy.
Další novinkou je kombinace fungicidních přípravků Alterno (metkonazol) + Curbatur (prothiokonazol) EC 250m určená do obilnin k ochraně proti listovým a klasovým chorobám, včetně fuzarióz.
Mezi novější přípravky patří fungicidní mořidlo Kinto Plus (fludioxonyl, fluxapyroxad, tritikonazol). Určeno je do pšenice, žita, tritikale, ovsa a ječmene; účinkuje na plíseň sněžnou, fuzariózy, sněť mazlavou pšeničnou, sněť prašnou pšeničnou, sněť stébelnou, sněť prašnou ječnou, sněť ječnou tvrdou, pruhovitost ječmene a palušku travní. Registrovaná dávka je 0,15 l/100 kg. Na semináři také zaznělo, že fungicid Systiva je nově určen také do jarní pšenice.
Novinkou v sortimentu odrůd je hybridní odrůda řepky InV1170, registrovaná ke konci roku 2019, vyniká vysokým výnosem semene i oleje.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down