08.09.2016 | 03:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Představili nové technologie

Obrat divize BASF Crop Protection v minulých deseti letech vzrost o 75 %. Uvedl to v úterý na tiskové konferenci v německém Ludwigshafenu Dr. Harald Schwager, člen představenstva společnosti BASF.

Obrat konkrétně stoupl z 3,3 mld. eur na 5,8 mld. eur, a to ve všech geografických regionech a produktových skupinách, dodal s tím, že EBITDA marže se v tomto období pohybovala v průměru na 25 %, což je špičková hodnota v agrochemickém průmyslu.
Společnost BASF představila novou digitální technologii Maglis. Má pomáhat zemědělcům uchopit data související s pěstováním, interpretovat je a sledovat. Pěstitel by se tak měl snáze rozhodovat při pěstování a prodeji plodin. Program by měl být například (po zadání příslušných parametrů) schopný předpovídat nástup růstových fází plodin nebo upozorňovat na riziko výskytu chorob, škůdců a plevelů. Součástí je také managenent trvalé udržitelnosti, který má zemědělci umožnit efektivně využívat zdroje. Program poskytne informace, jak se jednotlivé pěstitelské metody projeví například na rentabilitě, kvalitě půdy nebo biodiverzitě. V současné době probíhá pilotní provoz technologie v Kanadě, v blízké budoucnosti bude provozován i v dalších zemích včetně České republiky.
Společnost by měla v sezóně 2018/2019 uvést na trh nový azolový fungicid Revysol. Podle poskytnutých informací má nová účinná látka zaručovat vysokou efektivitu a dlouhý účinek za různých podmínek. Lze ji používat do širokého spektra plodin. Nová molekula má podle dosavadního testování působit také na kmeny braničnatky rezistentní vůči dosavadním azolům.*

Další podrobnosti se dočtete v týdeníku Zemědělec a měsíčníku Úroda. 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down