09.09.2023 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Předností je přirozená krása pestrosti

Pestrá směs pro opylovače Kvetoucí ráj získala prestižní ocenění Zlatý klas s kytičkou v rámci jihočeského agrosalonu Země živitelka. Směs vyvinula a v Českých Budějovicích prezentovala společnost PRO SEEDS s. r. o.

Jak vysvětlil Ing. Petr Robotka, zástupce společnosti PRO SEEDS, směs osmi druhů je sestavena tak, aby plodiny postupně nakvétaly od konce května až do poloviny října. Obsahuje lničku setou a řeřichu setou jako zástupce brukvovitých plodin, svazenku vratičolistou, která je velmi atraktivní pro opylovače, pohanku setou, dále jeteloviny – jetel šípovitý, jetel alexandrijský, jetel inkarnát a komonici bílou. Nenalezneme v ní naopak expanzivní a konkurenčně silné plodiny jako řepku či hořčici, které by mohly omezovat v růstu ostatní druhy.

Především pro malé pěstitele

Směs Kvetoucí ráj společnost PRO SEEDS nabízí v kilogramovém balení především pro zahrádkáře a malé pěstitele. Podle Ing. Robotky ji lze využít i pro okrasné zahrady, spolupracují také se zemědělskými podniky, které jí osévají i několik hektarů cíleně pro chov včel. Směs lze využít též jako ochranné pásy kolem širokořádkových plodin či pro účely úhorů v rámci nové Společné zemědělské politiky (SZP), popřípadě i ve větším balení či obměněném ekonomicky výhodnějším složení.

Více informací se dočtete v týdeníku Zemědělec.*

Úvodní fotografie: Ing. Petr Robotka prezentoval na Zemi živitelce oceněnou směs pro opylovače Kvetoucí ráj Foto Barbora Venclová

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down