Pracují na převzetí portfolia osiv

Obrat i ziskovost společnosti BASF v sektoru ochrany rostlin v minulém roce v Evropě vzrostly. Dobrý výsledek se opírá zejména o velký úspěch na trzích ve střední a východní Evropě, které v současné době velmi rychle rostou. Uvedl to v rozhovoru pro týdeník Zemědělec Livio Tedeschi, který v rámci divize Crop Protection působí jako Senior Vice President a zastřešuje obchodní divizi regionu Evropa, Společenství nezávislých států, střední Asie, Afrika a Střední východ.

Livio Tedeschi, dodal, že BASF chce v následujícím roce na evropský trh uvést nový azolový fungicid Revysol. Předpokládá také, že před nimi s velkou pravděpodobností leží nákup části portfolia společnosti Bayer, které tato firma musí prodat kvůli akvizici společnosti Monsanto. „Pro BASF to znamená velké obohacení nabídky. Stejně jako v partnerství s firmou John Deere jsme se v posledních letech silně zaměřili na rozšíření naší nabídky. Osivo hraje v Evropě velkou roli, proto se přikláníme stále více ke komplexní nabídce pro hlavní plodiny, v nichž působíme, a chceme představit distributorům a zemědělcům nabídku, která obsahuje osiva, přípravky na ochranu rostlin, biologické přípravky a k tomu i digitální produkty,“ uvedl Livio Tedeschi.
V rozhovoru, který vychází v připravovaném čísle týdeníku Zemědělec, se hovoří také o výsledcích projektu BASF Farm Network, novinkách v oblasti přípravků na ochranu rostlin a také o tom, jak společnost uspěla s mořidlem Systiva, fungicidem Priaxor EC a dalšími produkty.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *