Práce výzkumu je žádána v praxi

Ředitel Výzkumného ústavu rostlinné výroby, v. v. i., Praha-Ruzyně RNDr. Mikuláš Madaras, Ph.D., podepsal memorandum o vzájemné spolupráci s Danielem Pernerem, majoritním vlastníkem Mlýnu Perner Svijany spol. s r. o. Toto spojení dvou významných subjektů je v souladu i se Zelenou dohodou pro Evropu, jejíž cíle reagují na změnu klimatu a zhoršování životního prostředí.

Spolupráce, na které se obě strany v memorandu shodly, má šest bodů. Zahrnují především využívání odrůd vyšlechtěných ve Výzkumném ústavu rostlinné výroby, v. v. i., (VÚRV) na základě licenčních smluv (výroba produktů a uvádění do praxe). Obě strany budou využívat strategické projektové partnerství v národních a mezinárodních projektech a vzájemnou mediální podporu a propagaci na zemědělských akcích pro širokou veřejnost, polních dnech a domácích i zahraničních výstavách. Společně budou postupovat při transferu výsledků do praxe pro uživatele výsledků výzkumu, jedná se například o metodiky, technologie a podobně.

Mlýn Perner patří mezi největší tuzemské výrobce mouky v České republice. V současné době produkuje více než 150 000 tun mouky ročně, což představuje asi 14 % průmyslové výroby mouky v České republice. Jeho velkou doménou je zapálení majitele pro mlynářské řemeslo. Mlýny tak disponují nejvyspělejší mlýnskou technologií dodávanou firmou Bühler, včetně technologie na mletí jemných celozrnných mouk s granulací 160 mikrometrů. Celozrnné mouky tak dosahují jemnosti mouky hladké, což je v České republice unikátní. Do filozofie mlýnu zapadá také orientace na lokální producenty obilí a vysoká kvalita produktů.*

Více informací přinese týdeník Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down