Poskytli informace o ekologickém zemědělství

Informační a poradenské centrum o ekologickém zemědělství provozovala na výstavě Naše pole Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství (ČTPEZ).

Její členové prezentovali svoje poradenské služby a informace o možnostech hospodaření. Rekrutují se z oblasti vědy, výzkumu a vzdělávání, zemědělské a potravinářské produkce a obchodu a oborových nevládních organizací se zaměřením na ekologické zemědělství a produkci biopotravin, uvádí ČTPEZ. Dodává, že mezi své cíle řadí budování a podporu rozvoje znalostního systému v oblasti ekologického zemědělství a produkce biopotravin, což zahrnuje také přenos poznatků a výsledků mezi výzkumem a praxí. Dále usiluje o posílení konkurenceschopnosti klíčových oblastí ekozemědělského sektoru v České republice.
Kromě tištěných informačních materiálů připravila Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství na výstavě také přednášky a komentované přehlídky porostů, které probíhaly v obou dnech konání akce. Týkaly se například historických odrůd obilnin, které se nacházejí v genové bance Výzkumného ústavu rostlinné výroby, v. v. i., v Praze-Ruzyni a možností jejich využití v současné době. Dalším tématem bylo uplatnění ekologicky pěstovaných minoritních plodin na trhu a jejich využití, případně ukázka různých meziplodin, které je vhodné používat v ekologickém zemědělství. Návštěvníci si mohli také prohlédnout různé odrůdy špaldy a ozimé pšenice, které je vhodné při tomto způsobu hospodaření používat. Po dohodě bylo možné také vyslechnout informace k novým možnostem výživy dusíkem a zpřístupnění mikroprvků.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down