30.11.2022 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Posilují oblast biologických technologií

Společnost Syngenta uspořádala mezinárodní setkání novinářů v regionu Abruzzo ve střední Itálii. Odborná část probíhala na půdě společnosti Valagro, jež se k Syngentě připojila v roce 2020 a tato akvizice postavila divizi Syngenta Crop Protection do pozice klíčového hráče v odvětví biologických přípravků.

Syngenta Biologicals, jež je součástí Syngenta Crop Science, nabízí pěstitelům inovativní a účinné portfolio biopřípravků a biostimulantů, které jsou nezbytnou součástí udržitelného a regenerativního zemědělství. Navíc poskytují zemědělcům více možností, jak zvládat rezistenci škodlivých organismů, zlepšovat stav půdy a snižovat množství reziduí pesticidů v potravinách, popřípadě řešit dopady klimatických změn. Do udržitelného zemědělství se společnost Syngenta zavázala investovat dvě miliardy dolarů do roku 2025, což se již nyní promítá v růstu sektoru Syngenta Biologicals.

K úspěchu sektoru Syngenta Biologicals bezesporu vede propojení se společností Valagro, která působí v Itálii a ve třinácti dceřiných společnostech po celém světě. Jak připomněl Giuseppe Natale, Chief Executive Officer of Valagro, společnost Valagro byla založena v roce 1980 a brzy začala úspěšně obchodovat na italském trhu a poté pokračovala do Evropy a následně do celého světa. Svojí činností potvrzuje přední postavení na globálním trhu v oblasti výroby biologických produktů pro zemědělství. K tomuto postavení přispěly významné investice do vědeckého výzkumu, zejména v oblasti genomiky.

Zemědělství na celém světě čelí existenční výzvě – stát se produktivnější, aby zasytilo rostoucí populaci, a zároveň ekologicky udržitelnější. Podle Corey Hucka, Global Head, Syngenta Biologicals, není budoucností striktně biologická nebo chemická ochrana rostlin. Existuje tzv. třetí cesta, kdy jde o kombinaci obou metod, které se vzájemně doplňují. Například při plánovaných čtyřech aplikacích v dané plodině je vhodné udělat první dvě syntetickými pesticidy a následující již biologickými přípravky, díky nimž budou při sklizni v plodinách nulová rezidua pesticidů. Přednášející připomněl také roli biologických přípravků v antirezistentní strategii (střídání více odlišných přípravků sníží riziko vzniku rezistence), úlohu biostimulantů pak ve vyšší odolnosti rostlin.

Role zemědělce se mění a inovace v tom budou hrát důležitou roli, zdůraznil Giuseppe Natale. Pomocnou ruku v této změně mohou poskytnout i digitální technologie, kdy společnost Syngenta nabízí platformu pro zemědělství Cropwise. Pěstitelé se tak mohou rozhodovat o správném načasování vstupů na základě spolehlivých informací a dat v reálném čase.

Více informací přinese týdeník Zemědělec.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down