10.07.2023 | 04:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Portfolio rozšíří pomerančový olej

Dohodu o distribuci produktu Essen'ciel pro italský a španělský trh podepsaly společnosti BASF a Vivagro. Essen'ciel je přírodní fungicid, insekticid a akaricid na bázi esenciálního oleje z pomeranče. V zemích, kde má registraci, je schválen pro ekologické použití, včetně aplikace do vinné révy, zeleniny, bobulovin, okrasných rostlin, plodin pro průmyslové využití a arboristiky.

Společnost BASF o tom informovala v tiskové zprávě s tím, že zejména pro ovoce, jako jsou jablka, hrušně a kdoule, představuje Essen'ciel alternativní přípravek pro biologickou kontrolu vzhledem k nedostatku insekticidních řešení. Přípravek doplní portfolio BioSolutions. Vivagro je inovativní francouzská společnost zaměřená na agroekologická řešení, kromě látek na ochranu rostlin nabízí také adjuvanty a listová hnojiva s biostimulačním účinkem.

Essen'ciel je jedním ze základních produktů společnosti Vivagro. Jedná se o kontaktní kurativní přípravek, který vysušuje hmyz s měkkým tělem a vzdušné orgány patogenních hub. Kromě toho je základním nástrojem pro integrovanou ochranu proti škůdcům, uvádí tisková zpráva. „Biologická ochrana rostlin je důležitým krokem vpřed k další podpoře udržitelného zemědělství,“ uvedl Marco Moorfeld, viceprezident pro řízení trhu v Evropě ve společnosti BASF Agricultural Solutions. Dodal, že nová partnerství mají zásadní význam pro uspokojení rostoucí poptávky po biologických přípravcích, která je vyvolána potřebou snížit dopad zemědělství na životní prostředí a využívat pokroky výzkumu a vývoje v oblasti biologie a výroby.

Společnosti BASF a Vivagro předpokládají rostoucí rozvoj trhu a očekávají, že v budoucnu budou své partnerství dále rozšiřovat.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down