Pěstování obilnin efektivněji

Společnost Dow AgroSciences uspořádala sérii zimních konferencí v Českých Budějovicích, Brně, Olomouci, Hradci Králové a Praze. Úvodní motto si kladlo otázku: „Mohlo by být pěstování obilnin ještě ziskovější?“ V případě, že pěstitelé přistupují k celé agrotechnice a ochraně obilnin racionálně, jistě ano. Podrobněji se těmito tématy zabývali jednotliví přednášející.

Nejdůležitější novinkou firmy Dow AgroSciencis, která přispěje k efektivnějšímu odplevelení obilnin v podzimním období, je herbicid Bizon. Jak uvedl Ing. Miroslav Jursík, Ph.D., z České zemědělské univerzity v Praze, jde o první podzimní herbicid do obilnin, který obsahuje tři účinné látky – diflufenican 100 g/l, florasulam 3,75 g/l a penoxsulam 15 g/l – s poměrně vyváženým kořenovým a listovým příjmem. Určen je především proti chundelce metlici a širokému spektru dvouděložných plevelů ve všech ozimých obilninách.
K dalším novinkám v sortimentu společnosti Dow AgroSciences patří smáčedlo Šaman či herbicid do kukuřice Story (florasulam, mesotrione) se širokospektrálním účinkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *