21.09.2017 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pěstitelům nabízí osivo od A po Z

Výčet činností společnosti SEED SERVICE s. r. o. je opravdu široký. Firma se specializuje na množení certifikovaného osiva trav, výrobu osiv kulturních plodin, v souvislosti s množením poskytuje agronomickou službu včetně poradenství, míchá travní směsi pro různé účely využití a provozuje rovněž vlastní čističku osiv. Velká část produkce je určena na export, zbytek se uplatní na domácím trhu.

„Nabízíme jednoleté a víceleté trávy a jeteloviny, luční směsi, čiroky, energetické žito, oves nahý a pluchatý, z meziplodin hořčici, svazenku, pohanku a ředkev olejnou, z luskovin hrách, pelušku, bob, lupinu úzkolistou a vikve. Máme i vlastní odrůdy štírovníku růžkatého,“ řekl jednatel společnosti SEED SERVICE s. r. o. Ing. Milan Děd. Ing. Marek Podrábský ze SEED SERVICE s. r. o. uvedl, že společnost nabízí rovněž množení a prodej certifikovaných bioosiv a biosměsí a směsi pro použití v souladu s dotačními tituly „Greening“ a „Agroenvi“. „Většinu zasetých ozimů jsme museli v Nabočanech kvůli poškození suchem zaorat. Místo nich jsme vyseli jařiny,“ informoval dále Marek Podrábský a představil sortiment osiva, které firma nabízí.

Směsi pro meziřadí vinic a bioplynové stanice

Trávy jsou stěžejním segmentem společnosti, proto neustále zkouší nové odrůdy. V portfoliu společnosti SEED SERVICE nalezneme také směsi do meziřadí vinic, které vyžaduje nařízení č. 75/2015. „Cílem těchto směsek je dodat organickou hmotu do vinohradů a omezit použití pesticidů,“ vysvětlil Ing. Děd. V nabídce najdeme len či pohanku a široké spektrum luskovin. K nim patří hrách, peluška, bob nebo vikev, ale také úzkolistá lupina. Významnou součástí sortimentu jsou meziplodiny, konkrétně hořčice nebo svazenka, o kterou je velký zájem na zahraničních trzích. V poslední době se zájmu zemědělců těší silážní čiroky, které slouží jako alternativa ke kukuřici pro provozovatele bioplynových stanic. V pokusech v Nabočanech byl vysetý také jetel perský, který lákal včely z okolí.

Fumigační směs a biopásy

Do sortimentu nabízených osiv patří i fumigační směs, která obsahuje nematocidní hořčici, čirok a ředkev olejnou Karakter, která má silný nematocidní účinek. Směs působí nematocidně během růstu a po zaorání, kdy se z alkaloidů uvolňuje kyanovodík a další látky, které likvidují některé patogeny a houby. Další výhoda spočívá podle Ing. Podrábského v tom, že ředkev působí svým kořenovým systémem proti utužení půdy. Chválí si ji jako předplodinu zejména pěstitelé brambor. Kromě tradičního sortimentu travních a jetelotravních směsí nabízejí také nektarodárný biopás, krmný biopás pro čejku a další, které splňují podmínky nařízení vlády č.  75/2015.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down