31.08.2023 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pečují o půdu, rostliny i zvířata

Společnost Olmix Group působí v současné době globálně ve více než 100 zemích po celém světě. Od prvního června zahajuje v tuzemsku svoji činnost jako samostatná organizační a právní složka pod názvem Olmix Czech Republic s. r. o. Tradičně se tato firma účastní zemědělské výstavy Naše pole, kde i v letošním roce prezentovala dvě strategické oblasti svého působení – péče o rostliny a péče o zvířata.

Koncentrované listové hnojivo MultiN

V loňském roce poprvé ve větší míře přivedla společnost Olmix na český trh koncentrované listové hnojivo Multi N, které obsahuje tři formy dusíku (amonný, amidický a nitrátový) a lehce přístupnou síru ve formě thiosíranu (-S2O32-). „Potvrdilo se, že koncepce produktu zajišťuje skutečně vysokou přijatelnost dusíku. Již za osmnáct hodin po aplikaci byl dusík indikovaný v pletivech,“ upozornil Ing. Ivan Petrtýl, zástupce firmy Olmix Czech Republic. Dusík v hnojivu Multi N tak lze aplikovat v době, kdy jej rostlina nejvíce potřebuje. S přípravkem je podle řečníka možné pracovat i za vyšších teplot – uzavře se pod „latexovou kapku“.

Listové hnojivo Multi N se i nadále testuje v rámci různých pokusů na České zemědělské univerzitě, ve společnosti AGROEKO Žamberk spol. s r. o., či ve Výzkumném stavu rostlinné výroby, v. v. i., Jevíčko. Nově se pokusy orientují i na trvalé travní porosty (TTP), které budou důležité pro výživu špičkových mléčných stád skotu v souvislosti s rozšířením erozně ohrožených ploch a omezenými možnostmi pěstování kukuřice. Listové hnojivo Multi N by se uplatnilo v rámci systému pro obnovu a nastartování růstu TTP po seči.

Segment péče o zvířata

V segmentu péče o zvířata hovořil Ing. Petrtýl o zajímavém produktu Algimun (založený na řasách), který posiluje obranyschopnost zvířat. Testovat jej budou na prasatech s cílem chovu bez nutnosti používat antibiotika.*

Úvodní fotografie: Společnost Olmix se tradičně prezentuje na výstavě Naše pole Foto Barbora Venclová

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down