28.02.2017 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dřevěné obaly v USA důkladně kontrolují

Dřevěné obaly pro použití k vývozu zboží do USA musí splnit podmínky standardu ISPM 15. Musí být správně tepelně ošetřeny a označeny značkou IPPC a navíc dřevo nesmí vykazovat známky napadení stanovenými škodlivými organismy. Opakovaný prohřešek může vést až k automatickému odmítnutí další zásilky.

Opakovaně na to v tiskové zprávě upozorňuje Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský. Dodává, že vývozci zboží do USA se potýkají s problémy ze strany kontrolních orgánů USA, které zásilky vracejí s odůvodněním, že nesplňují dovozní fytosanitární požadavky USA. Týká se zejména zásilek pro automobilový průmysl. Kontrolní orgány USA navíc zaznamenají evidenční číslo v IPPC značce a při dalších dovozech se na stejnou značku zaměřují. Pokud se problém s hmyzem projeví vícekrát u dřevěného obalu se stejnou značkou IPPC, může být taková zásilka při dalších dovozech automaticky odmítnuta.
Dřevěné obaly se známkami napadení jsou před vpuštěním na území USA zkontrolovány, zda dřevo není napadeno dřevokazným hmyzem, bez ohledu na vývojová stadia. Je-li při kontrole zjištěn výskyt živých škodlivých organismů, zásilka není vpuštěna do USA a je obratem vrácena zpět do země vývozu.
Tento postup kontrol a opatření je sledován zejména u vývozů zboží pro společnost Ford. Ta vydala informaci o přístupu ke kontrolám zásilek přepravovaných prostřednictvím dřevěných obalů, kde se hovoří o skutečnosti, že téměř 100% zásilek prochází důkladnou kontrolou, zda obaly nenesou známky napadení škůdci, ale také zda nejsou znečištěny.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down