27.06.2023 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Oblasti ohrožené suchem v LPIS

Od pátku 23. 6. 2023 je v iLPIS a Veřejném LPIS k dispozici vrstva oblastí ohrožených suchem podle procenta využitelné vodní kapacity v půdě. Informuje o tom tisková zpráva Ministerstva zemědělství.

Vrstva Sucho je důležitým podkladem pro podávání vyšší moci v prostředí předtisků v LPIS a Portálu farmáře SZIF. V menu je potřeba vybrat místo Změnové žádosti Ohlášení vyšší moci. Již není nutné dokládat individuální potvrzení od ČHMÚ o suchu. Vrstva je zpracovávána Českým hydrometeorologickým ústavem a bude aktualizována zhruba dvakrát měsíčně až do září. Vrstvy sucha jsou zpracovány ve dvou variantách (pro ohrožení suchem pro hloubky půdy v profilu 0 až 40 cm a pro profil 0 až 100 cm). Vrstvu lze zobrazit zapnutím „žárovky“ Sucho (v uzlu vrstev Dotace). Pomocí „kalendáře“ lze nastavit datum, ke kterému se má vrstva zobrazit.

Informace o suchu se nachází na detailu DPB, v záložce Podrobné, kde je vytvořena podzáložka Sucho, která obsahuje výměru překryvů DPB s oblastmi, které jsou ohrožené suchem.*

 

Vrstva Sucho

Zobrazení vrstvy v mapě

Záložka Podrobné

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down