17.09.2020 | 05:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Obilovin bude v Německu mírně méně

Německý zemědělský svaz očekává letos sklizeň obilí ve výši 42,4 milionu tun. Je to o zhruba dva miliony tun (necelých 5 %) pod průměrem let 2015 až 2019, který dosáhl 44,4 milionu tun. Sklizeň ozimé řepky mírně vzrostla na 3,3 milionu tun. Vyplývá to z konečné bilance, která vychází z údajů jednotlivých zemských svazů. Problémy způsobovalo extrémní počasí i hraboši. Svaz o tom informoval v tiskové zprávě v druhé polovině srpna.

„Letošní sklizeň obilí je opět podprůměrná, s extrémními regionálními rozdíly. Rok 2020 byl na mnoha místech třetím ročníkem poznamenaným extrémy počasí, které ohrožovaly samotnou existenci některých podniků. Proto naléhavě potřebujeme posílení individuálního zajišťování rizik prostřednictvím státem podporovaného pojištění a zavedení daňové rezervy,“ uvedl prezident Německého zemědělského svazu (Deutscher Bauernverband) Joachim Rukwied.

Dodal, že výnosy se velmi lišily i v rámci malé oblasti v závislosti na rozložení srážek a kvalitě půdy. Podle regionu se zemědělci opět museli vyrovnat se značnými propady úrody v důsledku masivního sucha, květnových nočních mrazů nebo silného výskytu hrabošů. Podniky s živočišnou výrobou měly kvůli suchu problémy se zajištěním dostatku základního krmiva. Horko a sucho v srpnu sice umožnilo rychlou sklizeň obilí a řepky, ale plodiny, které se sklízejí na podzim, jako je kukuřice, brambory a cukrová řepa, a ještě tvořily výnos, stále více trpěly nedostatkem vody. Srážky byly potřeba také pro vzcházení řepky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down