Obilniny a mléko nás drží nad vodou

S příchodem zahraničních osivářských firem se v České republice zvýšila kultura pěstování kukuřice, je větší snaha set do odplevelených pozemků a dbát na celkovou agrotechniku zemědělských plodin víc než tomu bylo například před patnácti lety.

MESPOL Medlov vznikl transformací na akciovou společnost ze zemědělského družstva Medlov v roce 1999. Tento podnik hospodaří na osmi katastrálních územích již dvanáctým rokem. „Celkem hospodaříme na 2275 hektarech zemědělské půdy, z toho 2135 hektarů tvoří půda orná. Část našich pozemků se nachází v řepařské výrobní oblasti okolí Medlova a druhá část pozemků v okrese Šumperk v obci Nový Malín,“ zdůraznil Ing. Josef Smyčka z MESPOL Medlov, a. s.

Jeden z posledních s chovem prasat

Podnik se zabývá výhradně zemědělskou prvovýrobou. Živočišnou výrobu tvoří chov dojného skotu a chov prasat. „Máme 440 prasnic s uzavřeným obratem stáda, které produkují 650 tun vepřového masa za rok. Jsme s chovem prasat jedni z posledních v regionu,“ pochlubil se Ing. Smyčka. V Medlově chovají černostrakatý holštýnský skot s velmi vysokou užitkovostí 11 069 litrů, mléko dodávají již mnoho let do mlékárny ve Valašském Meziříčí.

Více informací naleznete v nejbližším čísle Zemědělce v region.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *