Autor
Kategorie:
Obiloviny, Olejniny
Štítky:

Obchodují i s použitou technikou

Akciová společnost BayWa patří mezi mezinárodní firmy, zabývá se obchodem a službami. Mezi klíčové segmenty patří zemědělství, energetika a stavebnictví. Jednou z oblastí, ve které také podniká, je burza použité zemědělské techniky. Internetový portál www.baywaboerse.com, na kterém zemědělci mohou stroje vyhledávat, prezentovala společnost na veletrhu Techagro.

„Zboží se fyzicky nachází v Německu,“ konstatoval Krysztof Schynoll, zástupce společnosti pro Českou republiku a další země. Společnost Baywa v podkladech konstatuje, že na skladě je trvale více než 2500 použitých strojů, v Německu mají pro tyto účely jedenáct center s kvalifikovaným odborným personálem. Dodává, že portál umožňuje jednoduché vyhledávání podle řady dotazů i mezinárodní porovnání. Společnost pro zákazníky také vyřizuje nezbytné formality.
Společnost BayWa byla založena v roce 1923 v Mnichově a v roce 2000 vstoupila na burzu. Má zhruba 17 500 pracovníků a kolem 3000 center v 41 zemích. Celosvětově má 323 dceřiných společností. V roce 2017 dosáhl obrat společnosti v segmentu stavebnictví 1,6 mld. eur, energetiky 3,6 mld. eur a zemědělství 10,8 mld. eur.
Jak BayWa uvádí, poskytuje zemědělcům nové pěstební metody, s pomocí kterých mohou zvyšovat produktivitu, dále prostředky pro zemědělskou výrobu a zajišťuje suroviny z celého světa. Zároveň také obchoduje se zemědělskými produkty, zdroji, technikou i ovocem, u kterého patří mezi vedoucí světové obchodníky. Dále firma uvádí, že je největším zemědělským obchodníkem v Německu a celosvětově patří mezi deset největších firem v tomto sektoru. Vlastní skladovací kapacity firmy dosahují zhruba 4,4 mil. tun.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *