09.09.2022 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový fungicid i odrůda řepky

Především přehled fungicidů do obilnin představila na výstavě Naše pole společnost BASF spol. s r. o. V sortimentu spoléhá zvláště na účinnou látku mefentriflukonazol. Kromě přípravků na ochranu rostlin má ale v sortimentu i novinku v oblasti odrůd ozimé řepky.

Agro BASF spol. s r. o. má mezi novinkami fungicid Belanty (mefentriflukonazol, prodává se pod marketingovým názvem Revysol), který má registraci především do cukrovky proti cerkospoře, upozornil zástupce společnosti Ing. Pavel Šácha. Fungicid je registrovaný také pro ošetření kukuřice, řepky, slunečnice, jabloně, hrušně, třešně, slivoně, broskvoně, meruňky, révy a brambor, vyplývá z aktuálních údajů. Ing. Šácha dodal, že v porovnání s aktuálně používanými standardními fungicidy má vynikající účinnost. Doporučená dávka je 1,5 l/ha + partner (Kumulus). Lze ho kombinovat s měďnatými i dalšímu fungicidy především pro zabránění vzniku rezistence.

Zavedené produkty

K zavedeným přípravkům pak patří Revycare, Osiris Pack, Priaxor EC nebo Tango Flex. U těchto vlajkových lodí v sortimentu připomněl, že Osiris Pack je kombinací dvou azolových účinných látek a je určený pro ochranu klasu v obilninách. „Ošetření se řadí mezi neúspěšnější na trhu,“ zdůraznil Ing. Šácha. Přípravek Revycare je postaven na Revysolu, který je navíc doplněn účinnou látkou pyraklostrobin, i tento produkt je velmi výkonný. Určený je především pro ošetření jarního ječmene proti listovým chorobám, registraci má ale do většiny obilovin. Priaxor EC je určený zvláště do ozimé pšenice proti listovým chorobám včetně padlí a je založen na karboxamidu a strobilurinu. I v tomto případě platí, že je registrován také k použití v dalších obilninách.

Klíčový Revysol

Ing. Šácha připomněl, že z pohledu účinných látek v přípravcích na ochranu rostlin společnost spoléhá na produkt Revysol, který zavedli před dvěma lety. „Má velmi dobrou účinnost proti houbovým chorobám v řadě plodin a minimální omezení aplikace, tedy z pohledu ochrany vodních zdrojů nebo zranitelných oblastí. Účinnost proti houbovým chorobám v obilninách, řepě i kukuřici je dlouhodobá,“ shrnul přednosti produktu.

Kromě ošetřených ploch si návštěvníci mohli prohlédnout také porost kukuřice, který herbicidně nebyl ošetřen vůbec a výsledkem byl výrazný výskyt plevelů.

Olejnatá novinka

Novinkou v nabídce ozimé řepky je hybridní řepka Tuba, která poskytuje vysoký výnos ve všech zemědělských výrobních oblastech. Nesen gen Rlm7, je tolerantní vůči TuYV a odolná vůči pukání šešulí. Odrůda je plastická, nižšího vzrůstu, s vysokým obsahem oleje v semeni. Osvědčila se při intenzivním způsobu pěstování. Společnost v podkladech uvádí, že v podzimním období velmi dobře vzchází, ale nepřerůstá.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down