26.08.2022 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinky pro dvacáté první století

S historií téměř sto dvacet let patří společnost Lovochemie, a. s., k tradičním českým výrobcům hnojiv. Sortiment s požadavky praxe, legislativy, ale také v souladu s novými poznatky inovují a přizpůsobují trendům doby. Jednou z cest, kterou se společnost Lovochemie rozhodla jít, jsou hnojiva se zeolity.

Jak vysvětlil Ing. Radek Košál, zástupce společnosti Lovochemie, hnojiva s přídavkem zeolitů představují nový ucelený soubor produktů pod značkami ZENFERT pro dusíkatá a dusíkato-sirná hnojiva a ZEORIT pro kombinovaná (NPK) hnojiva. Produktová řada ZENFERT se rodí na nové lince v Lovosicích, hnojiva ZEORIT v provozovně v Městci Králové.

První produktovou řadu zastupují hnojiva ZENFERT 24 N, povrchově upravené granulované dusíkaté hnojivo s významným obsahem jemně mletého zeolitu, a ZENFERT NS 13-29, dusíkatosirné hnojivo na bázi síranu amonného, doplněné o mangan, důležitý prvek pro odnožování a větvení rostlin. Druhou pak ZEORIT NPK 8-10-10+9S, kombinované NPK hnojivo s obsahem síry, vápníku a přírodního zeolitu, a ZEORIT NPK 7-5-10+9,5S+ 0,1Zn, nízkoobsahové speciální NPK hnojivo s přídavkem zinku a zeolitu, které v našich podmínkách najde uplatnění zejména v plodinách náročných na zinek, jako jsou kukuřice nebo mák.

Více informací přinese týdeník Zemědělec.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down