28.08.2021 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinky mezi ozimými plodinami

Společnost SOUFFLET AGRO, a. s., nabízí zemědělcům mimo jiné osivo širokého sortimentu odrůd celé řady plodin. Z toho důvodu si v letošním roce nenechala ujít příležitost vystavovat i na červnové akci Naše pole. Představila se zde naprostá většina odrůd, které má společnost SOUFFLET AGRO ve výhradním zastoupení pro český trh. Naše pozornost se zaměřila na novinky mezi odrůdami ozimých plodin.

Mezi osmi prezentovanými odrůdami ozimé pšenice od německého šlechtitele společnosti KWS nechyběla novinka. Konkrétně polopozdní až pozdní odrůda KWS Donovan. Je to velmi výnosný materiál, který se dobře přizpůsobuje podmínkám ve všech oblastech pěstování. Plasticita odrůdy vyplývá z výborného zdravotního stavu, velmi dobrého odnožování a výborné produktivity klasu. KWS Donovan je registrován jako odrůda s pekařskou jakostí B, i když některé parametry odpovídají elitním pšenicím.

Nedlouho najdeme v sortimentu také odrůdu KWS Elementary. Je to polopozdní odrůda kompenzačního typu s vysokým výnosem kvalitního zrna. Poskytuje vysoké výnosy zrna v kombinaci s vysokým obsahem N-látek. Předností je velmi dobrý zdravotní stav. Materiály společnosti SOUFFLET AGRO upozorňují na velmi dobrou odolnost vůči padlí travnímu. Odrůda KWS Elementary je tolerantní vůči suchu a snáší pozdní setí i obilní předplodinu.

Třetí odrůdou, na kterou jsme byli upozorněni je KWS Silverstone. Jedná se o polopozdní pšenici s pekařskou jakostí B, i když své uplatnění určitě najde i v segmentu krmných pšenic, a to díky vysokému výnosu na jedné straně a vysoké krmné hodnotě zrna na straně druhé. KWS Silverstone snáší obilní předplodinu i pozdní termín setí.

Novinku jsme našli i mezi ozimými ječmeny. Tou je šestiřadá krmná odrůda KWS Higgins. Tato středně raná odrůda má středně vysoké až vysoké rostliny. Vysoký výnos zrna zajišťuje produktivním klasem. Tato odrůda je plastická a přizpůsobí se různým podmínkám pěstování. Vyniká velmi dobrou odolností vůči poléhání i dobrým zdravotním stavem.

Část expozice společnosti SOUFFLET AGRO patřila také ozimé řepce. I tam jsme našli novinku pro letošní rok. Tou je hybridní odrůda Drone. Jedná se o vysoký, středně raný hybrid s dobrou odolností proti vymrzání. Tento hybrid má ve svém genotypu kombinaci resistence k viru žloutenky vodnice (TuYV) a genu RLM 7, který podporuje odolnost k fómové hnilobě. I přes svůj vysoký vzhled a robustní habitus disponuje výbornou stabilitou a nepoléhá. Drone má středně rychlý až rychlý vývoj na podzim a středně rychlou regeneraci na jaře, což pomáhá snížit poškození rostlin jarními mrazíky.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down