30.08.2021 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinka je založena na bakteriích

Nový produkt na bázi dvojice bakterií s názvem AlphaGro uvede na tuzemský trh firma AMAGRO s. r. o. Na akci Naše pole to uvedl jednatel společnosti Lubomír Rákos. Půjde o půdní kondicionér, který vytváří konkurenční prostředí vůči patogenním bakteriím a houbám.

Lubomír Rákos uvedl, že celé roky pracovali na rozvoji jedné účinné látky a snažili se ji dostat do více výrobků. V letošním roce ale půjde do registrace další produkt s názvem AlphaGro. Jedná se o půdní kondicionér na bázi bakterií Bacillus subtilis a Bacillus megaterium. Druhou složkou je pak lignohumát. Dávka by se měla pohybovat kolem 1 kg/ha.

Kompletní sortiment

„Hned po registraci budeme schopni dodávat celou řadu výrobků pro libovolnou vegetační fázi,“ konstatoval Lubomír Rákos. Začnou ošetřením půdy půdním kondicionérem, potom lze používat Lignoaktivátor v práškové nebo tekuté podobě, který je ideální pro přimořování osiva nebo ošetření kořenového systému při výsadbě. Následuje klasický Lignohumát v práškové nebo tekuté podobně, který je oblíbený do tank-mixu prakticky s kterýmkoliv pesticidem. Pokud je potřeba podpořit růst, je k dispozici Vitalic s nitrofenoláty. Jestliže je na porostu zjištěn nějaký výživový deficit, lze použít LignoSuper NPK s lignohumátem, představil sortiment výrobků do rostlinné výroby Lubomír Rákos.

Ovlivní strukturu půdy i patogeny

„Poctivě každý výrobek zkoušíme a konkrétně na AlphaGro pracujeme čtvrtým rokem. Nedovolíme si dát našemu partnerovi do půdy něco, u čeho bychom přesně nevěděli, že efekt je pozitivní a jaký přínos mu poskytne,“ uvedl Lubomír Rákos. Dodal, že kondicionér se bude aplikovat postřikem při předseťové přípravě. Jedná se o dvousložkový práškový produkt, zapraví se tak do půdy huminové látky a bakterie. Tento komplex má unikátní vliv na strukturu půdy. Ing. Zora Marková uvedla, že vytváří konkurenční prostředí vůči patogenním bakteriím a houbám. Například proti původcům chorob pat stébel či kořenového krčku, jako jsou třeba Sclerotinia nebo Rhizoctonia.*

Další podrobnosti přináší týdeník Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down